Načítavam...

Ako to funguje

Naše nezávislé naftové kúrenie je jednoduchý a spoľahlivý spôsob, ako vykúriť osobné, nákladné a obytné automobily, ale aj obytné priestory alebo stany. Montáž je vďaka pribalenému príslušenstvu jednoduchá – stačí vyviesť sacie a výfukové potrubie mimo vykurovaný priestor a pripojiť kúrenie k 12V zdroju jednosmerného prúdu. Spustenie a ovládanie je možné vstavaným LCD displejom alebo diaľkovým ovládaním. Tie nám umožňujú manuálne nastaviť výkon kúrenia alebo zvoliť požadovanú teplotu a nechať kúrenie regulovať výkon automaticky.
 
Naše nezávislé kúrenie je mimoriadne energeticky účinné s nízkou spotrebou nafty 0,1 – 0,5 (l/hod). Frekvencia vstrekovania palivového čerpadla a množstvo nasávaného vzduchu sú navyše presne riadené ECU, aby sa optimalizovala spotreba a predĺžila životnosť. V prípade poruchy kúrenia taktiež riadiaca jednotka bezpečne vypne kúrenie a diagnostikuje poruchu. Chybový kód potom vypíše na LCD displeji a uľahčuje tak prípadné opravy.
Nezávislé kúrenie sa rýchlo zohreje na prevádzkovú teplotu pri vonkajšej teplote až do -40 ℃ a kúri na plný výkon už po pár minútach. Ventilátor kúrenia a naftové čerpadlo sú konštruované s ohľadom na čo najnižšiu hlučnosť, ktorú je možné ďalej znížiť tlmičom na výfuk. Napriek tomu je potrebné počítať s typickým klepotavým zvukom čerpadla.
 
Všetky naše kúrenia sú ovládané LCD displejom, ktorý je jednoduchý na obsluhu a ponúka automatické udržovanie teploty pomocou termostatu. Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie (s displejom alebo bez), ktorým môžete kúrenie ovládať na diaľku. Reálny dosah diaľkového ovládania je cca 30 metrov.
Nezávislé kúrenie sa vo všeobecnosti používa na vykurovanie kabíny rôznych vozidiel, ako sú kamióny, autobusy, karavany, dodávky, osobné vozidlá ale aj člny. Je vhodný aj do domácnosti, skladu, dielne či servisu. Obľúbený je aj medzi rybármi ako kúrenie do stanu či bivaku. Prípadne môže nahradiť plynové kúrenie v menších a stredných miestnostiach. Použiť sa dá prakticky kdekoľvek, kde je možné vyviesť výfukové a sacie potrubie mimo vykurovaný priestor. Výfukové potrubie sa počas prevádzky zahrieva na veľmi vysoké teploty a je potrebné sa uistiť, že sa ničoho nedotýka alebo je dobre odizolované. Alternatívou je možnosť nainštalovať kúrenie mimo vykurovaný priestor a priviesť teplý vzduch potrubím "dnu". Tento spôsob tiež pomáha znížiť hluk z kúrenia. Naše nezávislé kúrenie sa dodáva s kompletným montážnym balíkom, ktorý obsahuje všetky základné diely a potrubia. Ľahko sa s ním pracuje a možno ho flexibilne nainštalovať na rôzne miesta.
Väčšina kúrení v našej ponuke vyžaduje na fungovanie 12V DC prúd, teda sú vhodné na pripojenie k autobatérii. Podľa našich skúseností vydrží 75Ah batéria napájať kúrenie približne 2 až 3 dni, záleží od intenzity vykurovania. Naftové kúrenie nie je možné pripojiť priamo k nabíjačke na automobilové batérie.
 
V prípade že chcete takéto kúrenie zapojiť do 230V siete, treba ho pripojiť na zdroj z 230V na 12V. Odporúčame aby mal zdroj výkon aspoň 200W. Takéto zdroje nájdete v ponuke aj na našej stránke.

Väčšina našich kúrení je tzv. All-in-one systém, a teda všetky časti kúrenia sú v jednom boxe, vrátane nádrže. Ponúkame vysoké a nízke kúrenia, ktoré sa líšia iba umiestneným nádrže voči vykurovaciemu telesu. Pri All-in-one type kúrenia ho stačí pripojiť na zdroj elektrickej energie, nainštalovať sacie a výfukové potrubie a kúrenie je pripravené k použitiu. Máme v ponuke tiež kúrenia, kde je displej a nádrž samostatne, a teda ponúkajú väčšiu flexibilitu pri montáži. Nádrž na týchto kúreniach je dvakrát väčšia, až 10 litrov. Pri týchto kúreniach je nutné sa uistiť že uhol čerpadlo je cca 45° smerom hore. Bližšie informácie sú v pribalenom návode.