Načítavam...

Časté otázky

Robíte aj servis kúrení?

Áno, vykonávame záručný aj pozáručný servis kúrení. Máme skladom všetky náhradné diely. V prípade záujmu o servis Vášho kúrenia nás kontaktujte a po dohode nám ho viete odoslať. V prípade záujmu vieme zabezpečiť zvoz kúrenia z Vašej adresy k nám na pobočku. Po servise Vám opravené kúrenie odošleme naspäť.

Akú spotrebu elektriny má naftové kúrenie?

Najväčšia spotreba je pri štartovaní kúrenia. Odber dosahuje zhruba 10A po dobu 1 minúty. Preto je potrebné, aby mal zdroj výkon aspoň 150W. Spotreba počas chodu sa pohybuje od 0,5A po 2A v závislosti od vykurovacieho výkonu. Priemerná spotreba vrátane štartov sa pohybuje okolo 1Ah. Vďaka tomu je možné kúrenie napríklad pripojiť k autobatérií a napájať ho tak vyše 48 hodín.

Aká je spotreba nafty? Je možná prevádzka s iným palivom?

Spotreba nafty je od 0,1 do 0,5 l/hod podľa nastaveného výkonu. Prevádzka na iný druh paliva nie je možná. Kúrenie dokáže krátkodobo spaľovať aj iné typy paliva, ale dochádza k rýchlemu zakarbónovaniu spaľovacej komory a upchatiu kúrenia. V takom prípade nie je možné uplatniť záruku.

Aký dosah má diaľkové ovládanie?

Dosah diaľkového ovládanie je približne 30 metrov.

Ako veľký priestor dokáže vykúriť naftové kúrenie?

Na základe našich skúseností odporúčame používať 5kw kúrenie na priestory do cca 100m3. Závisí to aj od kvality izolácie.

Dá sa kúrenie pripojiť priamo na nabíjačku na autobatérie?

Nie, autonabíjačky nie sú schopné dodať dostatok prúdu na štart kúrenia. Je ale možné pripojiť kúrenie k batérii a batériu pripojiť na autonabíjačku.

Ako funguje termostat na kúrení?

Momentálne máme v ponuke kúrenia s 2 typmi termostatu. Klasický typ po dosiahnutí nastavenej teploty zníži výkon na minimum, ale automaticky sa nedokáže vypnúť. Kúrenia s funkciou START/STOP sa po dosiahnutí nastavenej teploty automaticky vypnú. Keď teplota klesne o 2°C, kúrenie sa znovu spustí. Táto funkcia sa dá vypnúť a kúrenie sa potom bude chovať ako klasický model. Termostatové čidlo sa nachádza v displeji. Displej je možné demontovať a umiestniť ho na miesto, kde chceme snímať teplotu. Je ale nutné predĺžiť kábel ku displeju. V prípade potreby máme v ponuke predlžovací kábel od displeja.

Aký výkon kúrenia je vhodný do automobilu/dodávky?

Do menších priestorov ako sú automobily alebo dodávky odporúčame vždy použiť 2kw kúrenie. V prípade použitia 5kw verzie dochádza k prekurovanie priestoru aj na najnižší výkon. Prípadne je možné použiť kúrenie s funkciou START/STOP a výkonom 5kw.

Ide z kúrenia zápach? Prepúšťa spaliny do vykurovaného priestoru?

Vďaka tomu, že ohrievaný vzduch obteká spaľovaciu komoru a neprichádza do kontaktu so spalinami, kúrenie nevydáva žiaden zápach. Treba sa ale uistiť, že výfuk je dostatočne utesnený a vyvedený z priestoru von. Taktiež je na viečku nádrže spätný ventil, takže neprepúšťa výpary nafty. Treba ale počítať s tým, že nové kúrenie sa počas prvých 2 hodín prevádzky "vypaľuje" a zapácha.

Je kúrenie bezpečné?

Vďaka tomu, že je možné sacie potrubie vyviesť mimo priestor, počas prevádzky kúrenie nespaľuje kyslík z miestnosti. Všetky kúrenia majú vstavanú diagnostiku. V prípade poruchy sa kúrenie bezpečne vychladí a vypne. Na displeji vypíše číslo chybového kódu, ktorý umožňuje rýchlu diagnostiku problému problému.

Čo potrebujem k inštalácii kúrenia?

Kompletná sada príslušenstva k inštalácii hadíc a prvému spusteniu sa nachádza v balení.